Sosnowieckie Stowarzyszenie Amazonek

15 lat Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek "Życie" - Sprawozdanie

23 października 2015 roku w sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA w Sosnowcu odbyła się jubileuszowa konferencja o profilaktyce raka piersi pt. „15 lat nadziei i radości” pod patronatem Prezydenta Arkadiusz Chęcińskiego. Spotkanie było podsumowaniem 15-letniej działalności Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek „Życie”.
Na konferencję przybyło ponad 250 osób, wśród gości byli: Parlamentarzyści - Senator Bogusław Śmigielski, Posłowie - Beata Małecka -Libera i Jarosław Pięta, Pan Prezydent Arkadiusz Chęciński, Pani Prezydent Anna Jedynak, Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec, radni Halina Sobańska, Danuta Gojna-Ucińska i Jan Bosak, dyrektor Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego -Włodzimierz Daniłowicz, Pani Joanna Sekuła – dyrektor MZZL, przedstawiciele służby zdrowia z Sosnowca
i innych miast, Hospicjum Św.Tomasza, młodzież licealna wraz z opiekunem, przedstawiciele firm i instytucji publicznych, amazonki z Sosnowca i ze śląskich klubów, przyjaciele naszego ruchu i nasze rodziny.  


Małżonka Prezydenta RP z okazji jubileuszu 15-lecia działalności przesłała list, w którym napisała „serdeczne gratulacje i wyrazy wdzięczności za lata pracy i poświęcenia na rzecz integracji społeczeństw ludzi zdrowych i chorych. Doświadczenie Pań w dużym stopniu wpływa na podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie profilaktyki raka piersi. Pani Prezydentowa życzy wytrwałości i sił oraz przesyła serdeczne pozdrowienia”.
Byli nieobecni, ale przekazali życzenia i gratulacje: Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza i nasza Prezes Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Krystyna Wechmann.
Uczestników powitała Przewodnicząca Jadwiga Krupa, która zaprosiła wszystkich na jubileuszową uroczystość. Następnie Wice Przewodnicząca Krystyna Jałowiecka przedstawiła dotychczasową działalność stowarzyszenia. Przypomniała cele, osiągnięcia i najważniejsze wydarzenia  naszego klubu. Przedstawiona została również prezentacja  multimedialna z życia sosnowieckich amazonek.
Następnie wysłuchaliśmy prelekcji Pani Agnieszki Bilik dietetyka klinicznego Natur House na temat sposobu żywienia i jego znaczenia w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych w tym raka piersi, poparta pokazem audiowizualnym. Przedstawicielka firmy Breast Sense zaprezentowała rękawiczkę do samobadania piersi.
Drugą częścią spotkania było uhonorowanie osób zasłużonych dla ruchu amazonek w Sosnowcu.
Bursztynowe Łuki Amazonek, który jest odznaczeniem ustanowionym dla „Przyjaciół Amazonek” otrzymali: Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Naczelnik Wydziału Zdrowia Halina Czapla,
Naczelnik Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Paulina Adamus i Dyrektor MOSiR-u Rafał Łydek.
Srebrnym Łukiem Amazonek za szczególne zaangażowanie i wsparcie, odznaczeni zostali: Monika Kowalska – nasza wieloletnia rehabilitantka, Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego -Artur Nowak, Kierownik Referatu Zdrowia -Janusz Kucharski, informatyk – Roman Szczepanik
i Kierownik zespołu obiektów sportowych MOSiR – Adam Gil.
Rubinowym Łukiem za wybitne zasługi i prace na rzecz amazonek została uhonorowana Anna Kurpińska – długoletnia skarbnik stowarzyszenia.
Piękne anioły otrzymali: Prezydent Anna Jedynak, Prezydenci poprzedniej kadencji Kazimierz Górski i Ryszard Łukawski, Burmistrz Miasta Czeladzi Zbigniew Szaleniec, dr Maciej Ornowski, zasłużona wolontariuszka Teresa Bogdała i wszystkie koleżanki z Zarządu.
Anioły otrzymałyśmy od Pani Joanny Kostrzewskiej – Prezes firmy PLAZANET. Od 2010 r. przekazuje  wyjątkowym osobom. Unikatowe Anioły wykonane są przez artystów z Rzeszowa Kasię i Tomka. Kolekcja liczy już ponad 1000 Aniołów na całym świecie. Fundacja Plaza Angels działa na rzecz pokoju na świecie, również pokoju między religiami. Pokoju, którego potrzebuje, każdy z nas na różnych płaszczyznach swojego życia. Myślą przewodnią fundacji jest „Peace starts in your heart” - Pokój rozpoczyna się w Twoim sercu.
Wręczono także podziękowania i kwiaty za współpracę przedstawicielom firm, instytucji publicznych i sponsorom.
Opiekunka wolontariatu Krystyna Jałowiecka wręczyła upominki i podziękowania ochotniczkom-wolontariuszkom i aktywnym członkiniom stowarzyszenia.

Po części oficjalnej spotkanie uświetniła swoim pięknym głosem Pani Wioletta Miłek i mieliśmy przyjemność oglądać występ młodzieżowego zespołu tanecznego GIMONE pod kierownictwem Jarosława Zdanowicza.
Po części artystycznej były podziękowania i gratulacje od przybyłych gości. Pani Minister Beata Małecka -Libera była pełna podziwu i uznania dla naszej działalności, życzyła zdrowia i siły do dalszej pracy. Od koleżanek ze śląskiej Unii, otrzymałyśmy pamiątkową statuetkę.

Na zakończenie uroczystości, amazonki i goście zaśpiewali hymn amazonek. Następnie wszyscy udali się na jubileuszowy tort i poczęstunek.

Sponsorzy 15-lecia:
Urząd Miasta Sosnowca, firma RevitaLash, Roche, Amaoena Polska, Pofam-Poznań, Breast Sense, Natur Hause, Oceanic, cukiernia Bolero, ING Bank Śląski, BGŻ BNP Paribas.

W broszurce okolicznościowej wkradł się błąd, za który przepraszamy - nie został wymieniony skład I Zarządu - co teraz czynimy: Przewodnicząca -Jadwiga Krupa, Zastępca Przewodniczącej -Krystyna Jałowiecka, Skarbnik- Anna Podsiadlik, Sekretarz- Bogumiła Klajber, Członek – Jadwiga Badura, Członek- Iwona Sciążko.

 

Sample image

Wyślij do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zadzwoń na numer 885 885 810!

Na skróty

O SSA "Życie"

Lokalizacja

  • Sosnowiec, ul. 3-go Maja 11 (wejście od ul. Warszawskiej)
  • 885 885 810