Sosnowieckie Stowarzyszenie Amazonek

Razem wygrywamy z rakiem piersi

Sosnowieckie Stowarzyszenie Amazonek " Życie" ma przyjemność zawiadomić Szanownych Państwa o organizowanej akcji społecznej na rzecz profilaktyki raka piersi pt." Razem wygrywamy z rakiem piersi".


Federacja Stowarzyszeń "Amazonki" i  Fundacja "Piłka jest piękna"  organizują ogólnopolską akcję pod hasłem  "Piłka jest piękna- Razem wygrywamy z rakiem piersi". Celem jest zorganizowanie 1000 meczy, na których amazonki z całej Polski rozdadzą 1 000 000 różowych kartek zapraszając kobiety do badań mammograficznych.

Ogólnopolska akcja społeczna " Razem wygramy z rakiem piersi" jest wydarzeniem towarzyszącym trzeciej edycji ogólnopolskiego "Dnia przyjaciół piłki nożnej". Piłkarska akcja, co roku wspiera ważne społeczne inicjatywy związane ze zdrowiem ,bezpieczeństwem oraz edukacją. W tym roku połączona będzie z głośnym apelem amazonek: "Razem wygrywamy z rakiem piersi".

W Sosnowcu mecz odbędzie się na boisku Czarnych Sosnowiec przy al. Mireckiego dnia 06.06.2015r. o godz. 11:00 . Mecz towarzyski będzie rozgrywany pomiędzy Samorządowcami, a Pracownikami Służby Zdrowia w Sosnowcu.  Na każdym meczu pierwszy gwizdek odgwiżdże amazonka, wręczy też sędziemu różową kartkę. Podczas rozgrywek meczowych będziemy rozdawały kobietom różowe kartki, czyli zaproszenia na badania.

Według danych Centrum Onkologii z 2011 roku średnio co 90 minut jedna kobieta w Polsce umiera z powodu raka sutka. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Polega ona przede wszystkim na wczesnym wykryciu u siebie zmian. Pamiętajmy, że rak wcześnie wykryty jest niemal w 100 procentach uleczalny.

Kobiety boją się badać, bo może im "coś wykryją, lepiej więc nie wiedzieć". My amazonki, które wygrały z rakiem, chcemy pokazać kobietom, że warto się badać. Takie akcje nam do tego służą. Musimy zadbać o zwiększenie świadomości kobiet w temacie istoty profilaktyki i leczenia raka piersi.


Zapraszamy na mecz pod hasłem "Razem wygrywamy z rakiem piersi", który organizowany jest dzięki pomocy sosnowieckich instytucji: Urzędu Miasta Sosnowca, Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego i MOSiR Sosnowiec.

Sample image

Wyślij do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zadzwoń na numer 885 885 810!

Na skróty

O SSA "Życie"

Lokalizacja

  • Sosnowiec, ul. 3-go Maja 11 (wejście od ul. Warszawskiej)
  • 885 885 810