Sosnowieckie Stowarzyszenie Amazonek

Razem dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi - debata

Razem dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi - debata

We wtorek, 21 kwietnia o godz. 13.00, w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Wawel 2 w Sosnowcu odbędzie się pierwsza, śląska debata nt. zmian w sytuacji kobiet z zaawansowanym rakiem piersi po wejściu w życie pakietu onkologicznego od 1 stycznia 2015r.  

Skuteczność leczenia raka piersi, w tym zaawansowanej postaci nowotworu, jest jednym z ważniejszych mierników efektywności opieki onkologicznej w danym kraju. Choroba dotyka bezpośrednio pacjentek, ale wpływa także na ich otoczenie. Generuje koszty związane z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem oraz istotne koszty społeczne, przede wszystkim związane z czasową lub trwałą niezdolnością do pracy.

Tymczasem sytuacja kobiet z zaawansowanym rakiem piersi, zwłaszcza po wejściu w życie pakietu onkologicznego, jest coraz trudniejsza. Jakie problemy napotykają pacjentki i lekarze w gąszczu przepisów? Jakie procedury wprowadzono, a jakie zlikwidowano i co to oznacza dla pacjentek? Jak wygląda dostęp do leków refundowanych? Jaki realnie dostęp do leczenia i terapii mają pacjentki w województwie śląskim? Na te pytania postaraj się odpowiedzieć, eksperci, lekarze, urzędnicy oraz same pacjentki.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wnioski z raportu przygotowanego w ramach kampanii „tu i teraz” - o sytuacji kobiet z zaawansowaną postacią nowotworu piersi.

Po debacie, o godz. 14.30 zostanie wystawiony spektakl „Jest jak jest” – monodram na podstawie książki Maliny Stahre-Godyckiej "Dwie kobiety, jedna nadzieja", której tematem jest zmaganie się z nowotworem. W roli głównej: Agnieszka Różańska.  A  następnie występ młodzieży ze Szkoły Muzycznej w Sosnowcu.

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Sosnowca Pan Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy i patroni medialni:

       

Sample image

Wyślij do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub zadzwoń na numer 885 885 810!

Na skróty

O SSA "Życie"

Lokalizacja

  • Sosnowiec, ul. 3-go Maja 11 (wejście od ul. Warszawskiej)
  • 885 885 810